تبلیغات
هر آنچه شما میخواهید - وب سایت چیست؟
وب سایت چیست؟
iconدسته: اینترنت,
یک "website" ، "Web site" یا "WWW site"( گاهی کمی کوتاه تر، سایت) یک کلکسیونی از صفحات وب می باشد . به زبانی دیگر ، مدارک "HTML/XHTML " قابل دسترس توسط "HTTP" در اینترنت می باشد . تمام سایت های عمومی در دسترس موجود شامل "World Wide Web (www) " می باشند. آن صفحات وب سایتها قابل دسترس به وسیله ی "URL " می - باشند و به همچنین صفحه اصلی سایت (Homepage ) هم بر همان سرور فیزیکی قرار دارد . این "URL"ها از صفحات ، آنان را به صورت سلسله مراتبی فرمان دهی و مرتب می کند.هرچند که"Hyperlink"های بین آنها کنترل می کند که چگونه خواننده ساختمان کلی را بفهمدو چگونه رفت و آمد ها در بین قست های مختلف سایت جریان دارد.


یک "website" ، "Web site" یا "WWW site"( گاهی کمی کوتاه تر، سایت) یک کلکسیونی از صفحات وب می باشد . به زبانی دیگر ، مدارک "HTML/XHTML " قابل دسترس توسط "HTTP" در اینترنت می باشد . تمام سایت های عمومی در دسترس موجود شامل "World Wide Web (www) " می باشند. آن صفحات وب سایتها قابل دسترس به وسیله ی "URL " می - باشند و به همچنین صفحه اصلی سایت (Homepage ) هم بر همان سرور فیزیکی قرار دارد . این "URL"ها از صفحات ، آنان را به صورت سلسله مراتبی فرمان دهی و مرتب می کند.هرچند که"Hyperlink"های بین آنها کنترل می کند که چگونه خواننده ساختمان کلی را بفهمدو چگونه رفت و آمد ها در بین قست های مختلف سایت جریان دارد.

بعضی (قسمتی) از وب سایت ها تیاز به تعهد پرداخت پول با مخارجی که باید پرداخت بشو د(ماهانه) یا ثبت نامهای رایگان دارند . به عنوان مثال خیلی از سایت های اینترنتی غیر اخلاقی ، قسمتی از سایتهای اینترنتی، سایت های بازی ، مسیج بوردها ، سرویس دهندگان ای- میل و سایتایی که اطلاعاتی در مورد بازار سهام و زمان ارائه می دهند.نگاهی کلی به وب سایت ها

یک وب سایت می تواند اغلب به صورت شخصی و مستقل ، بیزینس و شرکتی یا بر اساس یک موضوع و هدف مشخص دنبال کند. این تعریف کاملا مبهم می باشد.

وب سایت ها نوشته و متحرک شده با "HTML" (Hyper Text Markup Language) است و به آن با نرم افزاری به نام "web browser" می توان دست رسی پیدا کرد . وب سایتها از صفحات ثابت HTML یا صفحات قابل تغییر که از تکنولوژی مانند "Active Server Pages" (ASP) یا "Java Server Pages" (JSP). یک وب سایت همچنین به برنامه ای به نام "HTTP Server" مثل "Apache"نیاز دارد که معمولترین برنامه وب سرور در اینترنت می باشد یا برنامه "Microsoft Internet Information Server " (IIS). اغلب وب سایت ها تشکیل شده اند از حج ذخیره شده از اطلاعات طبقه بندی شده.

"Plugins"هایی هم برای"Browser"ها موجود می باشد که به آنها اجازه می دهد تا چیزهای فعال مانند "Flash", "Shockwave","Applet" نوشته شده توسط"Java Dynamic HTML"را نمایش دهد که آنها برای کاربر فعل و انفعالات

را با به روز کردن صفحه، نمایش می دهد. ( به عنوان مثال صفحاتی که نیاز به بار گذاری و دوباره بارگذاری برا نشان دهنده تاثیر ندارند.)برای بازکننده صفحات مدرن بیشتر از "DOM" و "JavaScript" استفاده می شود.انواع وب سایتها

تعداد بسیار زیاد مدل وب سایت وجود دارد که هر کدام تخصصی برای سرویس دادن کاری هستند. تعدادی از وب سایت ها شامل این تقسیم بندی میباشند:

Archive Sites : استفاده می شود برای نگهداری کردن از فضا ها و اطلاعات الکترونیکی با ارزش که قابل خراب شدن هستند . دو مثال در این مورد میگویم "Internet Archive" که از سال 1996 از میلیاردها صفحات قدیمی و جدید نگه- داری و آنها را بایگانی کرده است، و دیگری "Google Groups" که در اوایل سال 2005شروع به بایگانی کردن 845.000.000 پیغام پست شده"Usenet"در مورد اخبار و بحثهای گروهی کرد.Business sites : برای بهتر کردن امور تجاری و سرویسی.

Commerce Sites or eComerce Sites: برای فروش اجناس مانند "Amazon"

Community Sites: سایتی که اشخاص با علایق و سلایق مشابه با هم در ارتباط هستند، معمولا به وسیله "Chat" و "Message Board"ها.

Database : سایتی که استفاده اصلی آن جستجو و نمایش دادن اطلاعات ریز و جزئی مانند سایت "Internet Movie Database" یا "Political Gravyard".

Development Sites : سایتی که هدف آن محیا کردن اطلاعات و منابع مرتبط به بهسازی نرم افزارها و طراحی سایت ها می باشد.

Directory Sites : سایتی که دارای چیزهای مختلفی می باشد که موضوع و به موضوعهای مرتبط تقسیم می شود. مانند "Yahoo! Directory" ، "Google directory" و "Open Directory Project" .

Download Sites : محیطی برای دریافت فایل ها و اطلاعات الکترونیکی مانند نرم افزارها ، دموی بازیها و عکسهای کامپیوتری.

Game Site : سایتی که که در آن بازی و حتی محیط بازی وجود دارد که خیلی از مردم برای بازی به آنجا می روند، مثل "Zone.com" ، "Pogo.com" و "MMORPGs Planetarion" و "King Of Chaos" .

News Site : مشابه سایتهای اطلاعاتی ولی مختص به توزیع کردن اخبار و نظرات.

Porn : سایتی مربوط به مسائل جنسی و غیر اخلاقی که در آنها عکسها و ویدوهای غیر اخلاقی و جنسی به دید عموم گذاشته می شود.

Search Engines : سایتی که اطلاعات اساسی و اصلی را محیا می کند و برنامه ریزی شده است برای مدخل جستجو در دیگر سایتها. به عنوان یک مثال ساده "Google" و دیگری که بسیار معروف است "Yahoo!"

Shock Sites : شامل عکس ها و چیزهای دیگر که برای بعضی از تماشاگران زشت و بی ادبانه متهاجم می باشد.

Weblog (or Blog) : برای نوشتن مصالب آنلاین در اینترنت و پست کردن برنامه و خاطرات روزانه، که ممکن است که دارای اطاقهای گفتگو باشد.

Wiki : سایتی که کابران آن آنرا شاهکارانه ساخته اند.(مانند wikipedia)

خیلی از وب سایت ها مخلوطی از سبک ها می باشند. به عنوان مثال یک سایت تجاری می تواند فعالیت تجارتی کند ولی علاوه بر آن می تواند می تواند حاوی اطلاعات ارزشمندی باشد مثل "White Papers" یا بعضی سایت ها مانند سایتهای جنسی (Porn) می توانند یک تجارت کوچک اینترنتی به وسیله فروش عضویت و اجازه ورد به سایت کنند.

خیلی از سایت های تجاری تصاویری بروشور مانند دارند، یعنی تبلیغاتی که می تواند دست به دست بچرخد. بعضی از وب سایتها به عنوان یک وسیله ارتباطی می توانند به وسیله "Webchat" بین مردم ارتباط برقرار کند.

وب سایتها وادار به محدودیت های معماری شده اند. سایت های بسیار وسیع مانند Microsoft , Yahoo! , Google و بسیاری سایت دیگر سرورهایی را به خدمت گرفته اند و تجهیزات را با بالانس مناسب بارگذاری می کند . همانند " Cisco Content Services Switches" یا راه حل های "F5 BigIP".Mousetrapping

این روش، تکنیکی به کار گرفته ایی است به وسیله بعضی از سایت ها ی " متجاوز" تجاری (مخصوصا سایتهای جنسی) که نمی گذارد کار خود را رها کنید و آنجا را ترک

کنید، البته به بازکننده صفحات شما بستگی دارد.جوایز

"Webby Awards" از هدایای آماده شده برای بهتری وب سایت های جهان می باشد.تلفظ

بر اساس چیزهایی که گفته شد، مدل های متفاوتی برای ترجمه این اصطلاح وجود دارد. اگر چه "Website" که دارد به کلی معمول می شود ( مخصوصا به وسیله رسانهای عمومی) در آکادمیها (وبعضی از دیکشنریها مثل آکسفورد) هنوز مایل به استفاده دو لغت مجزا می باشند(Web Site) . از آنجا که خیلی لغات جدید نوساز وجود دارد ، دیر تر این لغت در عموم جا می افتد.

و همگانی می شود.( بسیار جدال بر سر این است که آیا Web Site/Website یا Web Master/Webmaster درست است! )

"Associated Press Stylebook" در قوانین برتر این نشریه متشر شده است که بهتر می باشد از واژه های "Web Site / Webcast / Webmaster " استفاده شود و از واژه "WWW Site" هرگز استفاده نشود.

به صورت مشابه ، جدالی بر سر بزرگ یا کپیتال نویسی اول اسم اینترنت در بین متخصصان وجود دارد. ( Internet / internet ؟ )

|+| نظرات (0)
نوشته شده توسط مهدی دستیگردی در 27 دی 1386 ساعت 07:59
چگونگی معرفی سایت یا وبلاگ به موتور های جستجوی اینترنت | بخش آموزش طراحی وب سایت
راهکارهای بدست آوردن رتبه بالاتر در موتورهای جستجوگر | بخش آموزش طراحی وب سایت
راهکارهای بدست آوردن رتبه بالاتر در موتورهای جستجوگر


سه رکن اساسی در راه بدست آوردن جایگاه برتر:
میتوان سه فاکتور اصلی را برای رتبه بندی سایت در موتور جستجو بر شمرد:1- محتوا و مندرجات سایت (کلمات کلیدی یا کلیدواژه ها)
2- لینکها (پیوندهای) ورودی خروجی
3-نوع صفحه ها و شگردهای طراحی سایت


البته هریک از فاکتورهای بالا ، نکات بسیار زیادی را در بر میگیرد و گاه برخی از مقاله ها تا 100 فاکتور موثر در رتبه بندی را مطرح میکنند. و ما بزودی به بررسی دقیق تر هر یک از این موارد ، و نقش آنها در بهبود رتبه سایت در موتور جستجو خواهیم پرداخت.


اما نخست ببینیم خود موتورهای جستجو چه راهکارهایی ارایه میدهند :


گوگل چه میگوید ؟؟
Google loves Content. گوگل عاشق محتوا است. این چیزی است که گوگل به وب مستر ها سفارش می کند. همچنین سایت گوگل هرگونه همکاری مسقیم با شرکتهای SEO را رد کرده است. و نکات زیر را در پایگاه اینترنتی خود مطرح ساخته است:

۱- مراقب ایمیل هایی که ادعا می کنند از طرف جستجو گر ها ارسال شده اندو سایت شما را میخواهند فهرست کنند باشید. یک موتور جستجو هرگز به سایتی برای ایندکس شدن ایمیل نمی زند.


2- هیچ نمیتواند رتبه 1را برای صفحه شما تضمین کند. این موضوع 100 % واقعی است و هرکس به شما گفت که رتبه نخست گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری را به سایت شما میدهد باور نکنید.


3- مراقب شرکتهایی که ادعای روشهای محرمانه و رمزی برای رسیدن به موقعیت های بسیار بالا را دارند باشید. البته روشها و فوت و فن هایی وجود دارد و خود من نیز روشهایی برای خودم دارم . ولی ادعای روشهای مخفی و پشت پرده را باور نکنید.


4- ادعای کسانی که می گویند سایت شما را به صدها موتور جستجو معرفی میکنند و یا هزاران لینک به شما میدهند را باور نکنید. این ادعا ها حتی اگر درست باشند تلاشی بیهوده و کم اثر خواهند بود.
برخی شرکتهای SEO از شما میخواهند که نرم افزار خاصی را نصب کنید تا بتوانید کارهایی از قبیل تایپ مستقیم کلیدواژه ها در مرورگر اینترنت را انجام دهید. این کارها هیچگونه اثری در افزایش بازدید های واقعی ندارند. پس مراقب باشید.


پیش از آنکه به یک شرکت SEO اطمینان کنید و پولی بپردازید خوب است اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید. و هرگز بی گدار به آب نزنید و پول خود را هدر ندهید.


5- گوگل هرگز رتبه ای را نمی فروشد. پس بدانید پول شما صرف چه چیزی میشود. برخی جستجو گر ها ممکن است در ازای دریافت پول، سایت شما را در لابلای رتبه های بالا درج کنند. اما گوگل و دیگر سایتهای مطرح جستجو هرگز اینکار را نمی کنند. سایتهایی که به جستجو گر پول میدهند تا در کنار صفحه نتایج لیست شوند ، کاملا روشن و واضح به عنوان اسپانسر (حمایت کننده مالی) مشخص می شوند.


6- از شرکتی که قرار است برای شما سایتتان را بهبود دهد بپرسید که این کار چه مدت طول خواهد کشید و چند نفر پرسنل در آن مداخله خواهند داشت.البته بیان یک زمان دقیق غیر ممکن است ، ولی میتوان یک محدوده زمانی را مشخص کرد مثلا 3 الی 5 ماه. همچنین اطلاعاتی در مورد سوابق و فعالیتهای شرکت جویا شوید.


7- مراقب حقه هایی که برخی از شرکتهای SEO میزنند باشید. برخی از این حقه ها عبارتند از:

ادامه این مطالب را در یادداشت بعد خواهم نوشت. با ما باشید

|+| نظرات (0)
نوشته شده توسط مهدی دستیگردی در 9 دی 1386 ساعت 16:23
موتورهای جستجو گر مختلف رتبه های مختلف؟؟ | بخش آموزش طراحی وب سایت

موتورهای جستجو گر مختلف رتبه های مختلف؟؟

چگونه ممکن است ؟
از سلسله مباحث بهینه سازی سایت برای موتور های جستجوی اینترنت امروز به مساله رتبه های مختلف در جستجو گر های مختلف میپردازم.


یکی از صفحه های اینترنتی من در گوگل رتبه سوم دارد و در msn همواره نخستین نتیجه جستجو است. چگونه ممکن است ؟
ممکن است تعجب کنید اما این یک مساله کاملا طبیعی است. زیرا هر موتور جستجو الگوریتم خاص و محرمانه خودش را دارد و با توجه به اهمیت و اولویت فاکتورهای اولویت بندی نتایج جستجو ، ممکن است نتایج متفاوتی ببار آید.
این که شما کدام موتور جستجو را بیشتر باید مد نظر قرار دهید کاملا به کاربران و مخاطبان شما بستگی دارد. و سعی نکنید از سلیقه شخصی برای این تمرکز روی یک جستجو گر استفاده کنید.
یک نکته دیگر که باید مد نظر داشته باشید این است که رتبه سایت شما کاملا به کلیدواژه هایی که جستجو می کنید بستگی خواهد داشت. برای نمونه ممکن است سایت شما هنگام جستجوی یک عبارت رتبه 12 داشته باشد و در جستجوی دیگری با یک عبارت دیگر، رتبه 1264 را بدست آورد.

پس مهم این است که شما بهبود جایگاه خود را برای چه عبارتهایی مد نظر دارید.
موضوع عبارتها و حالتهای ترکیبی آنها در درس سوم بررسی خواهد شد.

چکیده :

کارهایی که باید بکنید :
• گام به گام جلو بروید.
• صبر و حوصله داشته باشید
• بروز رسانی و گنجاندن مطالب تازه را فراموش نکنید.
• لینکهای خراب و پیوندهای شکسته را حذف کنید.
• کلیدواژه ها را بکار ببرید نه ردیف کنید !

کارهایی که نباید بکنید.
• از تولید صفحات آینه ای خودداری کنید.
• از قابها تا حد امکان کم استفاده کنید
• از قالبهای سنگین و پیچیده کمتر استفاده کنید
• محتوی صفحه را بررسی و بازنگری کنید.
• از تکرار بیهوده کلمه هایی که گمان میکنید مهم هستند خودداری کنید.
• اخلاق اینترنت را رعایت کنید !

icon

سایر صفحات سایت
جستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجوی
هرگونه سوء استفاده از مطالب این وبلاگ به مدیر وبلاگ ربطی ندارد.
آهنگ
عضویت در سایت
جهت دریافت جدیدترین ها در ایمیل خود در گروه سایت عضو شوید.

icon
خوراک فید
جهت اطلاع از جدیدترین برنامه ها در خوراک فید عضو شوید.

icon
© کلیه حقوق این وب سایت نزد مدیران آن محفوظ است.
استفاده از مطالب تنها با اجازه مدیران امکانپذیر است.
قالب ساز : پاسارگاد